Pamieci  Żolnierzy WyklętychW Rozogach odbyły się dziś uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie, jak co roku, zgromadziło licznych mieszkańców, którzy przyszli oddać hołd żołnierzom podziemia antykomunistycznego. Rozogi to miejscowość która ma szczególne znaczenie historyczne, ponieważ po wojnie w tym regionie działały szwadrony dowodzone przez „Łupaszkę”, a także oddział Henryka Wieliczki „Lufy”, o czym przypomina lokalna tablica pamiątkowa.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w intencji Żołnierzy Niezłomnych, którą poprowadził ksiądz proboszcz Józef Midura. Po nabożeństwie uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem, zapewniając, że pamięć o nich wciąż jest żywa.

Artystyczną część wydarzenia przygotował zespół GOKofonia pod kierownictwem Magdaleny Golon. Koncert spotkał się z gorącym aplauzem publiczności i był doskonałym uzupełnieniem oficjalnych obchodów. Na zakończenie uczestnicy mieli możliwość obejrzenia wystawy poświęconej Żołnierzom Wyklętym, zorganizowanej dzięki wsparciu stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia oraz zespołu Ruch Narodowy Szczytno.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozogach, Janina Łachacz, poprowadziła całe wydarzenie.

Wójt Gminy Rozogi, Grzegorz Kaczmarczyk, w swoim wystąpieniu podkreślił: „Dzisiejsze spotkanie to hołd oddany tym, którzy walczyli o wolną Polskę. Ich niezłomność i odwaga są dla nas nieustannym źródłem inspiracji”.

Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie uczcić pamięć bohaterów. To było wydarzenie, które potwierdziło, jak ważna jest żywa pamięć historyczna dla naszej społeczności. Cześć i chwała bohaterom!

Szanowni Państwo zdjęcia do pobrania z profilu
https://www.facebook.com/profile.php?id=100057304254878