Aktualności

Wójt Gminy Rozogi

Ogłasza otwarty konkurs na realizację zadania publicznego w zakresie rozwoju kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury, podtrzymywania i upowszechniania tradycji w Gminie Rozogi w 2014 roku.

Załączniki:

Ogłoszenie konkursu
Oferta
Umowa
Sprawozdanie
 

 
„Spacer po zdrowie”
 
- NORDIC WALKING

 

Termin: 20 września 2014r. godz. 16⁰⁰

Miejsce zbiórki: przed budynkiem GOK.

 

 

 

 

 

 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Rozogach

zaprasza chętnych mieszkańców  na otwarcie nowego szlaku

spacerowego  „Nordic Walking”.    

 

Impreza o charakterze rekreacyjnym, której celem jest integracja społeczności lokalnej   oraz  wykorzystanie zasobów przyrodniczych i kulturowych gminy Rozogi.  W rajdzie mogą  uczestniczyć wszyscy bez względu na poziom umiejętności chodzenia z kijkami. Obowiązuje  strój sportowy i własne kijki.                      
W programie:                                                       
-  otwarcie nowego szlaku spacerowego
-  marsz po szlaku około 6 km
- powrót na Plac Jana Pawła, ognisko i wspólna biesiada w parku spacerowo- wypoczynkowym
Wyznaczenie szlaku dofinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW na lata  2007 – 2013.

 


 
Powiatowe

Uroczystości Dożynkowe

Rozogi 2014

 

Dożynki Powiatowe rozpoczęły się przemarszem Orkiestry Dętej ulicami Rozóg, następnie  w kościele p.w. Św. Marii Magdaleny odprawiona została  Msza Święta, którą celebrował  arcybiskup Edmund Piszcz. Po Mszy Św. korowód dożynkowy przeszedł do amfiteatru, gdzie odbył się ceremoniał dożynkowy, który poprowadził Zespół Pieśni i Tańca „ Kurpie” z Rozóg.  Starostowie dożynek Teresa Kozon i Marian Wróbel, rolnicy z gminy Rozogi, zgodnie z tradycją wręczyli chleb gospodarzom święta – Staroście szczycieńskiemu Jarosławowi Matłach oraz Wójtowi gminy Rozogi Józefowi Zapert. Gospodarze dożynek wraz ze starostami poczęstowali chlebem licznie przybyłych gości.

Na gości czekało wiele atrakcji. Począwszy od możliwości podziwiania wieńców dożynkowych, które w tym roku obfitowały w niezwykły kunszt i pomysłowość. Goście mogli również skosztować regionalne wyroby na stoiskach gmin, dla dzieci przygotowany był plac zabaw a starsi mogli tańczyć i bawić się do późnych godzin nocnych.

Bogata część artystyczna przywiodła pod scenę rzeszę osób chętnych do zabawy.  Jako pierwszy wystąpił ZPiT „ Warmia” z Olsztyna, następnie Zespół BABYLON – BONY M Cover Show, który swymi dźwiękami porwał publiczność  do tańca, następnie swój  popis dała gwiazda muzyki disco-polo  Elwira Mejk. Następnie zaprezentował się Zespół „ Mamzel” również gwiazda disco-polo. Gwiazdą wieczoru  był Don Vasyl Junior & Cygańskie Gwiazdy. Uroczystości dożynkowe zakończyła zabawa taneczna prowadzona przez Zespół „ Mamzel”, która trwała do późnych godzin nocnych.

Oprócz części artystycznej były też inne atrakcje, mianowicie rywalizacja sportowa gmin powiatu szczycieńskiego oraz Turniej Piłki Plażowej o Puchar Wójta gminy Rozogi.

W zawodach sportowych pierwsze miejsce zajęła Gmina Szczytno, miejsce drugie Gmina Świętajno i miejsce trzecie gmina Rozogi.

Odbyły się również rozstrzygnięcia powiatowych konkursów dożynkowych:  na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” i  „Stoisko dożynkowe”. W konkursie na najpiękniejszy wieniec, pierwsze miejsce zajęła Gmina Szczytno. Jury po trudnych naradach wyłoniło również najlepsze stoisko, którym nagrodzono Gminę Świętajno.

Gmina Rozogi z racji bycia gospodarzem dożynek nie brała udziału w konkursach powiatowych lecz ogłosiła wyniki konkursów, które ogłasza rokrocznie podczas dożynek, a jest to konkurs na „ Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” oraz konkurs „ Czysta i piękna posesja”.

Rada Powiatowa Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej uhonorowała nagrodą za szczególne osiągniecia trzech producentów rolnych z gminy Rozogi. Byli to: Jarosław i Lidia Turek, Jan i Wiesława Czyż oraz Monika i Krzysztof Rolka

 

 

 

 

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 6